Vítejte v MOODLu

Mílí žáci, rodiče a pedagogové!

Spouštíme pro Vás zcela nový prostor pro vzájemnou komunikaci a učení. Doufáme, že Vám usnadní život a obohatí Vaše znalosti tak, jak si všichni přejeme. Je samozřejmostí, že zpočátku se budete muset zorientovat v nabídce, kterou tento prostor e-learningu nabízí, ale nevzdávejte to! Pokud naleznete problémy, včas se ozvěte a my se pokusíme ozřejmit, opravit či zlepšit přístup k této inovaci.


Co to je?

Moodle [můdl] je softwarový balíček pro tvorbu výukových systémů a elektronických kurzů na internetu. Moodle je poskytován zdarma jako otevřený software spadající pod obecnou veřejnou licenci GNU.

Tvůrci kurzu v prostředí Moodle mají k dispozici řadu modulů, z nichž sestavují jeho obsah. Nastavení modulů i jejich jednotlivých instancí lze dále přizpůsobovat a využívat je tak v různých pedagogických situacích. Kromě modulů dodávaných přímo v distribuci je k dispozici řada rozšiřujících modulů.

Pomocí standardně dodávaných modulů lze do on-line kurzu vkládat např.:

 • studijní materiály ve formě HTML stránek, souborů ke stažení, Flash animací, strukturovaných přednášek apod.
 • diskusní fóra s možností odebírání příspěvků emailem
 • úkoly pro účastníky kurzu
 • automaticky vyhodnocované testy složené z různých typů testových úloh
 • slovníky a databáze, na jejichž plnění se mohou podílet účastníci kurzu
 • ankety
 • vzdělávací obsah dle specifikace SCORM nebo IMS Content Package

Moodle umožňuje evidenci studijních výsledků. Činnost uživatelů je zaznamenávána v podrobných protokolech a souhrnných statistikách. Je možno jej napojit na další systémy, např. autentizační (Active DirectoryLDAPShibboleth), komunikační (Jabber), sociální (Mahara) nebo pro správu webového obsahu (Postnuke).

Zdroj: Moodle. Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, 2015-5-25 [cit. 2016-01-08]. Dostupné z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Moodle  Skip novinky stránek

  Novinky stránek

  (No news has been posted yet)

  Skip courses